KOLÁČ S BRAMBOROVOU NÁDIVKOU

250 g hrubé mouky, 50 g brambor, 50 g cukru, 50 g másla, 1 vejce, 1/3 balíčku kypřícího prášku, podle potřeby mléko

Na nádivku: 500 g brambor, 3 vejce, 200 g cukru, 1 citron, vanilka, 1 lžička tuhého másla, 30 g hrozinek, 30 g mandlí

 

Do mouky prosáté s kypřícím práškem přidáme vařené studené a jemně rozstrouhané brambory, cukr, rozdrobíme tuk, přilijeme rozšlehaný žloutek, podle potřeby přidáme několik lžic mléka a zpracujeme vláčné těsto. Na pomoučeném válu rozválíme těsto na plát a rozkrojíme jej na dva díly. Jeden díl těsta dáme do vymaštěného pekáče, pokryjeme předem připravenou nádivkou a zakryjeme druhou plackou. Na okrajích těsto stiskneme, povrch koláče potřeme rozšlehaným bílkem a posypeme oloupanými a rozsekanými mandlemi. Koláč pečeme zvolna v předehřáté troubě.

Příprava nádivky: Máslo utřeme s cukrem a žloutky, do utřené pěny zamícháme vařené studené a jemně rozstrouhané brambory, jemně strouhanou citronovou kůru, procezenou citronovou šťávu, vanilku, přebrané a omyté hrozinky, část oloupaných a rozsekaných mandlí a nakonec lehce vmícháme pevný sníh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>